Wycieczka 2B do Wrocławia!

 
dniu 23 listopada 2023 roku uczniowie klasy 2b wraz z p. Ryszardem Techmańskim, p. Olgą Stępień i p. dyrektorem Tomaszem Radziejem odbyli wycieczkę do Wrocławia na Uniwersytet Wrocławski na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego 2023/2024 w Kolegium Międzydziedzinowych Studiów Indywidualnych dla tych studentów, którzy studiują na dwóch lub więcej kierunkach jednocześnie.
 
Podróż na miejsce odbyła się pociągiem, który niestety był opóźniony, lecz nie przeszkodziło to w dotarciu do celu na czas. Po przybyciu na miejsce uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi eksponatami prezentowanymi w uniwersyteckim muzeum, a także zwiedzić Aulę Leopoldina, Oratorium Marianum oraz wejść na Wieżę Matematyczną, z której można oglądać panoramę Wrocławia. Po zwiedzaniu Głównego Budynku Uniwersytetu wszyscy udali się do przepięknie zdobionej, barokowej Auli Leopoldina, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczystość inauguracji, z udziałem m.in. prorektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Stefana Kiedronia, prof. dr hab. Piotra Chruszczewskiego, oraz gościa specjalnego – p. Jacka Hugo-Badera, dziennikarza i reportera. W uroczystej inauguracji uczestniczyli przedstawiciele innych liceów ogólnokształcących, nad którymi Uniwersytet Wrocławski sprawuje patronat. Uroczystość zaczęła się od odtworzenia hymnu akademickiego „Gaudeamus igitur” i przyjęcia do wspólnoty akademickiej nowych studentów. Drugą częścią wydarzenia był wykład p. Jacka Hugo-Badera, podczas którego opowiedział on wiele ciekawych i często nawet poruszających historii ze swojego życia. Po zakończeniu uroczystości, jej uczestnicy mieli okazję otrzymać torby z wizerunkiem Alberta Einsteina, oraz broszurę pt. „Reporter – Tłumacz z drogi” z autografem autora. Nie był to jednak koniec pobytu na uniwersytecie, ponieważ na gości czekał jeszcze ciepły poczęstunek. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną, także pociągiem. Wszyscy dotarli do swoich domów bezpiecznie.
 
Dziękujemy p. Rektorowi prof. dr hab. Robertowi Olkiewiczowi oraz p. prof. dr hab. Piotrowi Chruszczewskiemu za umożliwienie wzięcia udziału w uroczystości oraz wstępu do muzeum i sal uniwersyteckich a naszym opiekunom za zapewnienie bezpieczeństwa i organizację podczas wyjazdu.
 

Dodaj komentarz