2B i „Beksiński we Wrocławiu”!

W dniu 9 stycznia 2024 roku klasa 2b razem z p. Dorotą Jonc-Paszkiewicz, p. Anną Stolarczyk oraz p. Emanuelą Garnowską wybrała się na wycieczkę do Wrocławia na wystawę „Beksiński we Wrocławiu”, na której oglądać można było 45 obrazów znanego polskiego artysty i malarza Zdzisława Beksińskiego.
 
Podróż do Wrocławia rozpoczęła się o godzinie 8:09 odjazdem pociągu, przebiegając bez znaczących opóźnień. Po dojechaniu na dworzec Wrocław Główny, wszyscy udali się na wystawę tramwajem w kierunku Hali Stulecia. Sama wystawa mieściła się w Hali IASE, a przed jej oglądaniem uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu o życiorysie i twórczości malarza, a późnej także oglądnąć prezentację audio-wideo jego najważniejszych dzieł. Po wstępie grupa udała się na oglądanie wystawy. Była tam także okazja kupić sobie plakaty z obrazami Z. Beksińskiego, katalogi i albumy jego dzieł, zakładki do książek, a także magnesy. Po krótkiej refleksji nad dziełami wszyscy udali się na Rynek. Tam wycieczka podzieliła się na małe grupy, z których każda poszła w swoim kierunku, by cieszyć się różnymi atrakcjami Wrocławia.
 
Wystawa z pewnością na długo pozostanie nam wszystkim w pamięci, pobudzając nasze myśli o tym co zobaczyliśmy na niezwykłych obrazach Zdzisława Beksińskiego.
 
 

Dodaj komentarz