Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne

Koła zainteresowań Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach przedmiotowych, podczas treningów sportowych, wycieczek.

Zajęcia sportowe

Wielu uczniów naszego liceum to absolwenci gimnazjów sportowych. Wybierają naszą szkołę, ponieważ mają tu nie tylko okazję do uczestniczenia w ciekawych lekcjach wychowania fizycznego, ale również możliwość wyboru spośród wielu sportowych zajęć pozalekcyjnych.

Dysponujemy wielofunkcyjną halą sportową, w której odbywają się liczne zawody (licealiada czy spartakiada) i dobrze wyposażoną siłownią. Osoby zainteresowane tańcem mogą korzystać z profesjonalnej sali z lustrami i sprzętem audiowizualnym. I przede wszystkim: mamy profesjonalną, oddaną swojej pracy kadrę nauczycieli-trenerów. Prowadzą oni różnorodne zajęcia pozalekcyjne (również w czasie ferii zimowych) i przygotowują młodzież do zawodów. Ich praca przynosi wymierne rezultaty.

Jeśli jesteś aktywny, lubisz sport i masz w sobie chęć rywalizacji – dołącz do nas!

Redakcja szkolnej witryny www

Jeśli przejawiasz dziennikarskie zainteresowania, mamy dla Ciebie propozycję - dołącz do Redakcji szkolnej witryny www. Będziesz mieć możliwość rozwijania umiejętności literackich, fotograficznych, montażu filmów. Przełamiesz się i zaczniesz łatwo nawiązywać kontakty z innymi osobami, przeprowadzisz ciekawe wywiady, napiszesz świetne recenzje. Zapraszamy!

 
Przygotowanie do matury - fakultety

Na chętnych i niechętnych ;) czekają liczne fakutety przygotowujące do egzaminu maturalnego. Porfesjonalna kadra nauczycielska doskonale przygotuje cię do tego ważnego w życiu wydarzenia. Może Cię to troszkę kosztować - budzik nastawiony na wczesne godzinny poranne (częśc fakultetów już o 7.00) lub dłużej poczekasz na upragniony weekend (cotygodniowe próbne matury w piątki). Nie żałuj jednak sił - takie poświęcenie to prosta droga do świetnego wyniku na maturze. Nasi uczniowie osiągają zawsze najwyższe wyniki, a powodem takiego stanu rzeczy są m.in. właśnie organizowane dla nich fakultety.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.