Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

„WESELE” W II LO- OBCHODY ROKU NIEPODLEGŁOŚCI! Drukuj Email

17.11.2017 r. po raz kolejny uczniowie II LO zaprezentowali jesienny spektakl teatralny. Inspiracją do działalności artystycznej stał się dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W taki sposób młodzież celebrowała także obchody Roku Niepodległości. Wczoraj zaś w II LO gościli uczniowie szkół podstawowych oraz liceum przywitani przez dyrektora pana Tomasza Radzieja. Barwne stroje, efektowne sceny taneczne, nostalgiczna i ludowa muzyka, śpiew wypełniły to barwne widowisko. Uczniowie klas 3a, 3d, 2e z niezwykłym urokiem prezentowali na scenie wyjątkową interpretację „Wesela”. Pełni pasji, żartu i jednocześnie właściwej powagi oddawali w grze scenicznej nastrojowość dzieła S. Wyspiańskiego.

Zachęcili innych do udziału w kolejnych, wiosennych spektaklach w II LO.

Na scenie wystąpił z niezwykłym pokazem Oskar Jakubowski – laureat Gali Talentów.

 

W spektaklu wzięli udział:
Katarzyna Białek, Maria Krupińska, Agnieszka Kubatek , Maria Mowińska, Magdalena Komarnicka, Jolanta Charchal, Monika Marcinkowska, Michaela Kunda, Karol Mendruń, Patryk Kołodziej, Kacper Maciąg, Maciej Wierzbicki, Oskar Jakubowski, Filip Rosicki, Jakub Tęcza, Grzegorz Śliwa, Damian Smela, Jan Siedlecki.

Nasi konferansjerzy to Aleksandra Wiewiórka I Michał Kaczmarek.

O obsługę techniczną zadbał Jakub Gąbka, a dekoracje stworzyły Olga Młynarz, Julia Jagielska, Julia Langner, Julia Grochulska, Roksana Targosz.

Zdjęcia wykonała Karolina Wierdak.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania dla pani Lilianny Bartosiewicz, pod której opieką uczniowie przygotowali spektakl.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.