II LO w Berlinie!

W piątek, 7 grudnia, klasa III b z wychowawczynią p. J. Zimną oraz grupa uczestników z innych klas wraz z opiekunkami; p. M. Szadkowską, D. Jonc- Paszkiewicz i N. Ossowską spędziła ciekawy dzień w stolicy Niemiec.

W miłym gronie, choć przy wilgotnej aurze odwiedziliśmy najciekawsze miejsca Berlina oraz poznaliśmy jego Sehenswürdigkeiten, między innymi: Bramę Brandenburską, pozostałości Muru Berlińskiego, Sony-Center przy Postdamer Platz. Barwne opowieści naszej pani przewodnik, mieszkającej od 30 lat w Berlinie pani Ewy Kabacińskiej oraz przejazd najważniejszymi ulicami centrum zachodniego i wschodniego Berlina pozwoliły nam poznać historię miasta, jego charakter i klimat. Niezapomniane wrażenia pozostawiła wizyta w budynku siedziby niemieckiego parlamentu – Reichstag, z którego szklanej kopuły mogliśmy podziwiać wieczorną panoramę Berlina. Na tradycyjnym Weihnachtsmarkt czyli jarmarku adwentowym przy Alexanderplatz, gdzie już mocno pachniało nadchodzącymi świętami, mieliśmy okazję kupić pamiątki i skosztować lokalnych smakołyków.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za kulturalną i odpowiedzialną postawę, zachęcamy do przygotowania prezentacji / filmów / kolaży itp. na nasz szkolny konkurs (termin – 04.01.2019) i zapraszamy na kolejne wyjazdy 

Zapraszamy do obejrzenia paru zdjęć z wyjazdu.

Dodaj komentarz