Weihnachtsmarkt w Dreźnie!

 

Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły (57 osób) wraz z nauczycielem j. niemieckiego p. Ryszardem Techmańskim, dyrektorem p. Tomaszem Radziejem oraz p. Olgą Stępień wybrali się do Drezna na jarmark bożonarodzeniowy.

Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z elementami kultury i tradycji Niemiec: zwyczaje adwentowe i bożonarodzeniowe, zwiedzanie najciekawszych zabytków architektonicznych Drezna.

Uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych. W ramach wycieczki uczniowie mieli zadania do wykonania zbierając materiały dokumentujące wrażenia oraz informacje z pobytu w Dreźnie.

Dla uczestników wycieczki przygotowano konkurs „Drezno w czasie Adwentu”, „Tradycje bożonarodzeniowe w Niemczech”, „Zabytki i osobliwości Drezna”.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Drezna od Zamku i Skarbca Królewskiego, w którym znajduje się m.in. największy na świecie diament „Zielony Drezdeńczyk”. Następnie zwiedziliśmy Galerię Starych Mistrzów malarstwa światowego „Luwr Wschodu”, w której znajduje się m.in. słynny obraz Rafaela Santi „Madonna Sykstyńska”. Następnie spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta, zwiedziliśmy kościół ewangelicki Frauenkirche oraz Tarasy nad Łabą.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją okazał się Jarmark Bożonarodzeniowy (Weihnachtsmarkt), który był ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie podziwiali jarmark świąteczny i jego zwyczaje w pięknej oprawie świątecznych ozdób, choinek i Mikołaja, smakołyków i zapachu bożonarodzeniowych potraw kuchni niemieckiej. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zrobić zakupy w pobliskiej galerii handlowej oraz cieszyć się świątecznym klimatem.

Dodaj komentarz