Mikołajki w ZSiPO!

Dnia 6 grudnia osiem wolontariuszek wraz z ks. Markiem udało się do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, aby umilić dzieciom i młodzieży tam się uczącym Mikołajki.

Po gorącym przywitaniu, nasi wolontariusze uczyli dzieci różnych tańców i piosenek. Okazało się, że większość dzieci zna te układy i tak bardzo je lubią, że z uśmiechami na twarzach tańczyły razem z wolontariuszami. Pokazały, że są bardzo radosne i pełne energii oraz chętne do zabaw.

Nie tylko nasz szkolny wolontariat miał coś do zaprezentowania – również gospodarze przedstawili swoje własne piosenki i układy z pasją oraz zaangażowaniem. Okazało się, że są bardzo utalentowani i sumienni, gdyż przygotowania zajęły im dużo czasu, a efekt końcowy był zaskakujący i nasi wolontariusze byli pod wrażeniem charyzmy dzieci.

Do szkoły przybył również Święty Mikołaj oraz jego osobisty renifer, wraz z prezentami, których nie brakło dla nikogo. Uczniowie przygotowali również magiczny karton ze swoimi życzeniami. Własnoręcznie go ozdobili, a gdy skończyli okazało się, ze życzenia i zapakowane tam kasztany zamieniły się… w cukierki!

Po wielu zabawach i występach podopieczni wraz ze swoimi wychowawczyniami wykazały się ogromną serdecznością, zapraszając wszystkich do stołu zastawionego ciastami i piernikami własnego wyrobu.

Dodaj komentarz