Nasze talenty – Magdalena Kureń!

 

 

„Karate jest sztuką i filozofią walki. Nie jest ważna wygrana czy przegrana, ale doskonalenie samego siebie”

Magdalena Kureń jest uczennicą klasy 2b.

Jej historia z karate zaczęła się na przełomie 2015/16 roku. Trenuje w klubie karate tradycyjnego Polkowice-Lubin pod okiem wielokrotnego mistrza Polski, Świata i Europy. Trenerem Magdy i jej największą inspiracją sportową jest Bartosz Skwarski, a jej największymi osiągnięciami jest 1 miejsce w zawodach o Puchar Polski Dzieci Orlen w 2017 roku w konkurencji Kata drużynowe oraz 4 miejsce na świecie w I Mistrzostwach Świata w Budo Karate w konkurencji Kata. Magda ma za sobą starty na arenie narodowej i międzynarodowej. W tym roku dostała powołanie do rezerwy Kadry Narodowej Juniorów i miała walczyć w Mistrzostwach Europy. Niestety kontuzja uniemożliwiła jej start w tych zawodach.

 

Dodaj komentarz