Nasze talenty – Juliusz Radziejewski!

„Taniec to ukryty język duszy”

Martha Graham

 

Juliusz Radziejewski jest uczniem II c o profilu biologiczno- chemicznym naszego liceum. Z reguły poważny, cichy i spokojny chłopak, swoje emocje i silny charakter pokazuje dopiero na parkiecie.

Taniec towarzyszy mu od najmłodszych lat. Jak sam stwierdza z uśmiechem: „To nie ja wybrałem taniec, tylko on wybrał mnie”. Przygoda z tańcem towarzyskim rozpoczęła się już w pierwszej klasie szkoły podstawowej i trwa do dziś. Taniec towarzyski to dla Julka forma wyrazu artystycznego, ale przede wszystkim wymagający sport turniejowy. Taniec nauczył mnie dyscypliny, organizacji, systematyczności i odpowiedzialności- mówi Juliusz, który na treningi przeznacza każdy dzień tygodnia. Aby wyrazić w tańcu siebie, przekazać uczucia i emocje, potrzeba doskonałej techniki, a więc ogromnej pracy, czasu i zaangażowania.

Ta kilkuletnia praca zaowocowała już w postaci tytułów finalisty i półfinalisty Mistrzostw Polski, zwycięzcy Grand Prix Polski Ekstraklasy w tańcach standardowych. Pokój Julka zdobią puchary i medale z turniejów krajowych i międzynarodowych. W tańcu towarzyskim nie ma miejsca dla solistów, to właśnie para musi tworzyć jedność i za tę taneczną całość jest oceniana na turniejach. Obecną partnerką Juliusza jest Aleksandra Antos, która dla tańca i swojej pasji przeprowadziła się z Kołobrzegu do naszego miasta i trenuje z Julkiem w Klubie PM Lubin.

Juliusz zapytany o przyszłość jednoznacznie stwierdza: TANIEC!

 

 

Dodaj komentarz