Nasze Talenty – ZOSIA KWACZENKO, uczennica klasy 2e.

Jej pasją jest śpiew, w którym odnosi wiele sukcesów. Muzyką interesuje się od dziecka , a talent wokalny Zosi odkryła w pierwszej klasie szkoły podstawowej jej wychowawczyni. Od tego czasu Zosia brała udział  w różnych konkursach odbywających się w Centrum Turystyki I Kultury w Ścinawie i właśnie tam zaczęła się jej przygoda z muzyką. Na każdym z tych konkursów zdobywała pierwsze miejsca , a jej sukcesy spowodowały, że była  zapraszana jako artystka na różne uroczystości w mieście i w szkole. W między czasie zdobyła srebrną nutkę w konkursie organizowanym przez CK Muza w Lubinie. W klasach 7-8 brała częsty udział w konkursach w MDK w Lubinie- “Dolnośląski Turniej Słowa Literatury Patriotycznej I Religijnej”, “Dolnośląski Konkurs Recytatorski- kat. Poezja śpiewana” na szczeblu powiatowym, wygrywając nagrodę z promocją do etapu wojewódzkiego rozgrywającego się we Wrocławiu.  Zosia uczęszczała również do Szkoły Muzycznej 1 st. w Lubinie. Grała na fortepianie, zdobywając różne nagrody I wyróżnienia. Brała udział w dwóch konkursach ogólnopolskich: Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów w Świdnicy oraz IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im Emmy Altberg w Łodzi.  Wokalno-aktorski talent Zosi mogliśmy ostatnio podziwiać w spektaklu słowno-muzycznym „ W okupowanej Warszawie”.

 

Dodaj komentarz