Konkursy wiedzy z religii!

 
 
Miniony tydzień obfitował w konkursy wiedzy z religii – etap diecezjalny OTK oraz etap szkolny OKWB.
 
W środę, 9 marca, miał miejsce etap diecezjalny XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej: „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. W tej olimpiadzie naszą szkołę reprezentował Mikołaj Krześniak (kl. 1c), który zdobył wynik w pierwszej 20-stce wśród startujących (z całej diecezji w poszczególnych etapach udział brało ponad 400 uczniów).
 
Środa i czwartek były czasem zmagań w XXVI Ogólnopolski, Konkursie Wiedzy Biblijnej, który zakresem tematycznym obejmował Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć. Etap szkolny został przeprowadzony w formie zdalnej oraz wyłonił 3-osobową reprezentację na etap diecezjalny. Naszą szkołę reprezentować będą Magdalena Czerep (kl. 2d), Jakub Kopko (kl. 3a) oraz Maria Junak (kl. 1b). Warto zauważyć, że Magda i Kuba test ten rozwiązali bezbłędnie!
 
Całej czwórce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach zmagań!

Dodaj komentarz