Przy dźwiękach muzyki Moniuszki…

13 listopada 2019 r. klasy 2c i 2f udały się na wycieczkę do Zielonej Góry. Wyjazd na koncert utworów Stanisława Moniuszki był idealną okazją do świętowania 200. urodzin kompozytora oraz pretekstem do bliższego poznania pięknego „miasta wina”.

Podczas podróży przedstawiony został krótki wykład o historii miasta przygotowany przez uczennice klasy 2c Paulinę Kędzierską oraz Viktorię Kopystyńską. Uczestnikom dane było ujrzeć posąg Bachusa – rzymskiego boga wina i urodzaju oraz kilka mniejszych jego figurek porozrzucanych po zielonogórskim rynku.

Utwory prezentowane na koncercie były zarówno wykonywane przez solistów operowych jak i orkiestrę symfoniczną. Kompozycje pochodziły m.in. z „Halki” czy „Strasznego Dworu”. Wsłuchanie się w grę instrumentów orkiestry wprawiało w zachwyt, a głosy operowe niesamowicie oddawały charakter śpiewanych tekstów.

Wyjazd do Filharmonii z pewnością był wartościowym dla uczniów doświadczeniem, które poszerzyło ich wiedzę na temat wielkiego polskiego kompozytora.

Julia Kwiatkowska, kl.2f

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodaj komentarz